Fototapety w salonie

Dekoracje w salonie to sprawa dosyć istotna dla wystroju wnętrza, ponieważ nie może zajmować powierzchni, a jednocześnie musi pasować do całości aranżacji. Nasze salony to nie są zbyt duże pomieszczenia i chcemy mieć w nich trochę przestrzeni. Dlatego dekorujemy głównie ściany, co ma jest również właściwe z innego powodu. Dekoracja na ścianie jest widoczna praktycznie z każdego miejsca, więc ma istotny wpływ na postrzeganie całości aranżacji. Jesli jest to wystarczająco duża dekoracja, to może całkowicie odmienić wnętrze.

Największa dekoracja w salonie to fototapeta, która może być naklejona na całej ścianie, wtedy jej oddziaływanie na wnętrze jest największe. Z tego względu motywy na fototapety do salonu trzeba dobierać po dłuższym namyśle, zdając sobie sprawę, że małe zdjęcie będzie powiększone do wymiaru kilku metrów. To jest nie tylko kwestia wyboru tematyki motywu, ale również kolorystyki. Czerwone lub pomarańczowe zachody słońca na całej ścianie mogą być zbyt męczące. Musimy o tym pamiętać, ponieważ bardzo duża fototapeta to nie jest mały wydatek. Fototapeta o mocnych kolorach silnie oddziałuje na postrzeganie pomieszczenia. Do tego stopnia, że cały pokój wydaje się być tylko dodatkiem do fototapety. Musimy być pewni, czy właśnie takiego efektu oczekujemy.

Cenę fototapety można zmniejszyć poprzez zmniejszenie jej wymiarów. Czasem jest to z korzyścią dla kompozycjo na fototapecie, ponieważ unikamy sytuacji, w której znaczna część fototapety jest zasłonięta, na przykład przez meble. Ograniczając wymiary fototapety dość łatwo uzyskuje się zmniejszenie jej powierzchni nawet o 25%, a więc również obniżenie ceny.