O czym pamiętać wybierając fototapety

Przystępując do wyboru fototapety musimy się liczyć z tym, że będzie potrzeba dużo czasu. Baza zdjęć, które można wydrukować jako fototapetę liczy kilka milionów wzorów. Na początku trzeba po prostu pobawić i pooglądać, a dopiero potem wybierać. A wybór zacząć od tematyki, a wówczas pójdzie nam łatwiej. Wybór tematu będzie dość prosty, bo zdjęcia w bazie danych są poukładane w kategoriach, ale pracochłonny, bo zdjęć jest kilka milionów.

Nie musimy przyklejać fototapety na całą ścianę. Możemy wybrać odpowiedni fragment ściany, który nie jest zasłonięty i do tego dobrać fototapetę. Zyskamy na wyglądzie, bo np. oparcie kanapy nie zasłoni nam najciekawszego fragmentu zdjęcia, albo nie znajdzie się on pod stołem. Kieszeń też zyska na tym, bo płacimy za powierzchnię. Tu przydaje się opcja kadrowania zdjęcia, czyli wyboru fragmentu zdjęcia do wydruku. Trzeba pamiętać aby nie zapędzić się w tym kadrowaniu, bo mały fragment zdjęcia wydrukowany na dużej powierzchni nie będzie wyglądał dobrze.

W sklepie sprzedającym fototapety jest wiele więcej opcji wyboru, które można omówić, ale lepiej zobaczyć samemu na stronie https://fototapety.art/.